Adet
$4.59 KDV Dahil
$7.49 KDV Dahil

Ruj

Makyaj malzemesi olan ruj ürünü en çok tercih edilen ve en çok sevilen bir üründür. Pek çok çeşidi, modeli ve rengi bulunduğu için herkesin zevkine ve tarzını ifade eder. Ruj seçimi nasıl olmalıdır? Çeşitleri nelerdir? Ve Dudakların dolgun görünümü nasıl elde edilir bunlara dikkat edilebilir.

Dudakların Daha Dolgun Olmasını Sağlayan Makyaj

Dolgun bir dudak her zaman daha güzel ve genç bir görünüm izlenimi oluşturur. Bunun nedeni ise insan vücudunda bulunan kalojen madde genç yaşta daha fazla görünür ve bu yaş ilerledikçe azalma görülmeye başlar. Bu durumun sonucunda ise dudaklar incelmeye başlar. Bu yüzden dolgun bir dudak her zaman genç ve diri gözükme etkisinde bulunur. Dudakların daha dolgun gözükmesi için makyaj hilelerine başvurmak en iyi bir yöntem olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek daha dolgun bir dudağı elde edebilirsiniz.

-Dudaklarınıza öncelikli olarak nemlendirici uygulayabilirsiniz

-Nemlendirici üzerine daha sonra pudra sürün

-Rujunuz ile aynı renk fakat biraz daha koyu bir tona sahip olan dudak kalemini hafif bir şekilde dış kısmından bir çerçeve yapın

-İç kısmını boyamadan önce aynı kalem ile dudağın üzerine dikey olacak şekilde şeritler çekmeniz gerekir.

-Şimdik artık rujunuzu sürebilirsiniz

-Ruju sürdükten sonra üzerine bir parlatıcı fa sürebilirsiniz.

Daha Dolgun Görünüm İçin Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bu durum tamamen perspektif bir bilim ile ilgili konudur. Perspektif genel olarak acık renk geniş, koyu renk ise dar gösterir kuralını doğrulayabiliyor. Bu yüzden eğer ki dudaklarınız oldukça inceyse mümkün olduğu sürece açık renkte bir ruj kullanmayı tercih edebilirsiniz. Elbette ki koyu renge sahip rujlar çok daha çekici ve belirgin bir etki kazandırıyor fakat bu rujlar biraz daha kalın dudaklar için ideal oluyor. Ruj renkleri olarak Cherry, Lychee, Durian, Pitaya ve Mangosteen renklerini tercih edebilirsiniz.

Ruj Fiyatları Nelerdir?

Ruj fiyatları genel olarak markaya, ürüne ve kalitesine göre değişebilir. Kaliteli içeriğe sahip olan rujları daha indirimli alabilmeniz oldukça mümkündür. Kendi zevkinize ve tercihinize göre bir ruj seçimi yapabilirsiniz.