Fondöten Neden Kullanılır?

Fondöten kullanımı ciltteki ton farklılığını giderme, izleri kapatma ve bazen de doğal cilt tonunu değiştirme konusunda yardımcı olan bir makyaj malzemesidir. Çeşit olarak ise ıslak bitiş, mat bitiş, yağ bazlısı ve su bazlısı çeşidi yer alır. Su bazlı fondöten sıvı bir haldedir. Ciltten kolay bir şekilde çıkar ve daha parlak renge sahiptir. Krem halinde olan yağ bazlı fondöten ise daha kalıcı olur ve daha az parlamaya sahiptir.

Sürekli olarak makyaj tazelemek istemeyen kişiler için cilt tipine uygun olması nedeniyle kalıcı fondötenler ile çok daha rahat edilebilir. Cildinizi daha pürüzsüz bir hale getirmek için bu konuda yardımcı olan fondöten markaları ile herkesin bütçesine uygun tarzda fondöten fiyatları Muson Cosmetics’ de sizleri bekliyor.

Makyajın Temeli Olan Fondöteni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Fondöten seçimi yaparken öncelikli olarak cilt tipinize uygun bir ürün seçmeye özen göstermelisiniz. Yağlı bir cildiniz var ise mat bitişli bir fondöten, kuru cildiniz varsa hem kapatıcı hem de nemlendirici özelliğine sahip bir fondöten tercih edebilirsiniz. Fondöten çeşitleri içerisinden cilt dokunuza kusursuz bir şekilde uyum sağlayacak olan ürünler bulabilmeniz mümkündür. Doğal mat bir etki sebebiyle parlamayı kontrol altında tutabilir, ağırlığa sahip olmayan özel formüller ile cildinizin gün boyunca nemli kalmasını elde edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise güneş korumasıdır. Bazı fondöten çeşitleri genel olarak yüzün güneşin zararlı etkilerinden yaz ve kış aylarında korunması için farklı oranlar ile SPF yani güneş koruma faktörüne sahip olur. Cilt yapınız eğer ki hassas ise SPF içeriği olan fondötenler öncelikli tercihiniz olabilir.

Yaz mevsiminde ise terleme ihtimalini göz önünde bulundurarak kalıcılığı yüksek olan bir ürün seçebilirsiniz. Bazı fondöten çeşitlerinde yağ olmayan ve SPF içeriği ile cildin güneş ışınlarından korumaya yarayan ürünler bulabilirsiniz. Fondöten sadece bir makyaj malzemesi ürünü değildir. Aynı zamanda cilt bakımına destek olabilecek bir ürün çeşididir. Özellikle bir akne sorununuz var ise gözeneklerin tıkanmasına izin vermeyen ürünler tercih edilebilir. Yaşlanmaya karşı bakım ürünleri kullanmanız gerekiyorsa fondöteni bu seçenek içerisinden tercih edebilirsiniz. Makyaj konusunda çok fazla bir deneyiminiz yoksa likit fondöten çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

Fondöten Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Fondöten seçimi için cilt tonunuza uygun bir ürün bulduysanız uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Fondöteni kullanmadan önce mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekir. Makyaj bazı tercih ediyorsanız öncelikli olarak cildinize makyaj bazını uygulayabilirsiniz. Sonrasında ise fondöteni yumurta şekline benzeyen bir süngerle ya da geniş bir fırça yardımı ile dudaklar ve göz kapakları hariç yüzün tüm bölgesine eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz.

Cilt Tipine Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Olur?

Yağlı bir cilt tipi için fondötenin genellikle pudra formülünde olması gerekir. Böylelikle yağ dengesinin düzenlenmesine yardımcı olarak parlamanın önüne geçilir. Kuru ciltler için fondöten daha çok likit şeklindedir ve kuru olan yerleri nemlendirip cildin pul pul olmasına engel olur. Kuru cilt için ışıltı veren fondöten çeşidinden yararlanmak daha doğru olur.

Karma cilt tipi için fondöten seçimi oldukça kolaydır. Karma cilt için ışıltılı veya mat ürünler tercih edilebilir. Doğru bir fondöten için öncelikli olarak cilt tipini tanımak gerekir. Kullanmak istediğiniz fondötenin renk tonu, ten renginiz ile aynı tonda ya da ondan bir ton koyu olmalıdır. Ürünün cildinizde nasıl duracağını anlayabilmek için çenenizde veya dekoltenizde test etmeniz gerekir.

Esmer Ten Rengi İçin Uygun Olan Fondöten Hangisidir?

Esmer tene sahip kişiler öncelikli olarak cilt tipine göre bir ürün tercih etmelidir. Cilt yağlı ve gözenekliyse kesinlikle parlaklık sunan ürünlerden kaçınmak gerekir. Bunun için mat ve yoğun ürünler tercih edilmelidir. Kuru esmer cilde sahip olan kişilerin nemlendirici içeriği bulunan ürünler tercih etmesi daha doğru olur.

Her durumda da ürünün ciltten en fazla bir iki ton açık olması gerekir. Muson Cosmetics fondötenleri arasından cildinize en uygun olan tonu bulup, yüksek kapatıcılığından ziyade doğal makyajın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Hangi Fondöten Tercih Edilmelidir?

Yağlı cilde sahip olan kişilerin yağ dengeleyebilen ve mat görünüme neden olabilen ürünler tercih etmesi gerekir. İçerisinde pudra olan ürünler de seçilebilir. Islak görünüm özelliği sunan ya da likit haldeki fondöten ürünleri yağlı cilt için kesinlikle uygun olmaz. Pek çok fondöten çeşidini Muson Cosmetics sitesinden bulabilmeniz mümkündür.

Fondöten Fiyatları

Günlük hayatta pek çok kişi makyaj yapmayı sever ve tercih eder. Bunun sebebi de makyajın temelinde fondöten olduğu için seçimin özenli ve cilde uygun olacak şekilde tercih edilmesi gerekir. Birbirinden güzel ve özel formüller ile tasarlanan fondöten çeşidi bulunur. Her birinin fiyatı ürünün büyüklüğü, markası ve özelliğine göre değişir. Herkesin kendi cilt tonuna ve kendi bütçesine göre bir ürün bulabilmesi ebetteki mümkündür. Sizde bunun için Muson Cosmetics sitesinden faydalanabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, musoncosmetics.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.