Kapatıcı Neden Kullanılır?

Günlük hayatta makyaj yapmayı seven kişiler için kapatıcı oldukça büyük bir öneme sahiptir. Genellikle kızarıklık ve akne görüntüsünden kurtulmak için kapatıcı tercih edilir. Harika bir makyaj için fondöten uygulamadan önce kızarıklık olan yerlere veya akne üzerine bir miktar kapatıcı uygulanır. İçerisinde yer alan etken maddelerden ziyade pek çok farklı seçeneğin karşınıza çıkması mümkündür. Zengin ürün çeşitliliği ile siz kullanıcılar Muson Cosmetics sitesinden faydalanabilirsiniz.

Kapatıcı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak kapatıcı uygulamasının nasıl bir şekilde yapılacağına karar vermeniz gerekir. Göz altında bulunan morlukları kapatmak ve yüzde yer an renk tonu değişikliklerini dengede tutmak için sadece göz altı bölgesine bir miktar göz altı kapatıcısı uygulaması yapılabilir. Yüzde oluşan kızarıklık, akne ya da lekelerin kapatılabilmesi için biraz kapatıcı temiz bir yüzeye damlatılıp sonrasında fırça yardımı ile yalnızca leke, kızarıklık ve akne olan bölgelere sürülebilir. Kapatıcı seçenekleri ile bu uygulamayı kolay bir şekilde yapmanız oldukça mümkündür.

Yüz bölgesine ve göz altı bölgesine uygulayacağınız kapatıcı seçenekleri ile cildinizde ağırlık olmadan hem doğal hem de canlı bir görünüm elde etmeniz mümkün olabilir. Aydınlatıcı uygulamak istediğiniz taktirde kapatıcı ürünlerden ten renginizden bir ton daha açık olan rengi tercih edebilirsiniz.

Cilt Rengine Uygun Kapatıcı Rengine Nasıl Karar Verilir?

Cilt üzerinde oluşan cilt kusurlarını kapatmak veya renk tonunu dengede tutmak için dikkat edilmesi gereken başlıca önemli husus renktir. Doğru bir renk seçilmediği taktirde kapatmaya çalıştığınız alan daha çok dikkat çekici bir hale gelebilir. Seçmek istediğiniz ürünü boynunuza sürüp hangi rengi tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Renk seçimi sırasında olduğunuz ortamdaki ışığa dikkat etmeniz gerekir. Kapatıcı ürünlerine bakarken ürünü güneş ışığında boynunuza sürüp deneme yapabilirsiniz.

Doğru Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir?

Göz altında bulunan morluk ve lekeler makyaj uygulandıktan sonra da görüntüyü kötü yönde etkileyebilir. Ciltte ton farklılığı olmaması için tercih edilecek göz altı kapatıcı çeşitleri içerisinden cilt tonuyla aynı olan bir rengin belirlenmesi gerekir. Fırça veya içeriğinde bulunan özel sünger yardımı ile gözaltına V şeklinde uygulanarak kapatıcı tamamen dağıtılıp uygulama yapılır. Belirli başlı kapatıcı seçenekleri içerisinde özel sünger bulunan ürünler yer alır. Bu ürünler ise daha çok fırça yardımıyla uygulama yapmayı sevmeyen kişiler için özel olarak tasarlanmıştır. Muson Cosmetics kapatıcı fiyatlarının cazip olması nedeniyle fazlasıyla tercih edilir.

Kapatıcı Fiyatları

Her kadın bakımlı olmayı sever ve tercih eder. Bunun için de öncelikli olarak makyaja önem verilir. Özellikle makyaj için kullanılan kapatıcı ve fondöten gibi ürünlerin önemi ayrıdır. Kapatıcı çeşitlerinin fiyatları daha çok markası ve özelliğine göre belirlenir. Bütçeye uygun daha cazip fiyatlı kapatıcı ürünler için muson Cosmetics sitesini ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, musoncosmetics.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.