Göz Farı

Gözleri canlı hale getirip ve renklenmesini sağlayıp, göz makyajını tamamlayan göz farı ve far paletleri, makyajın en ince ayrıntısını oluşturarak kusursuz olmasını sağlar. Göz farının doğru seçimi, renk uyumunun iyi bir şekilde tercih edilmesi, gölge ve geçiş arasındaki yumuşak ton uyumunu yakalamak sizi en iyi şekilde yansıtır. Çok farklı formlarda karşılaşılan farların içerisinde genel olarak krem, toz, Press ve kalem far gibi çeşitler yer alır.

Toz farlar, daha çok toz halindeki olan ve kullanımı oldukça kolay olan ürün çeşididir. Krem farların ise kalıcılık olasılığı daha yüksektir. Press far çeşidi, yoğunluğu çok olan bir far çeşididir. Kalem far çeşidi doğal bir görünüm elde etme konusunda yardımcı olur. Sayısız ürün çeşidi ve renk seçenekleri ile beraber farklı pek çok ürüne bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Göz Farı Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kendi kullanım tercihinize göre ister far paleti isterseniz de tekli far tercih edebilirsiniz. Burada asıl önemlin olan şey far pigmentasyonudur. Uygulamak istediğiniz farın profesyonel bir görünüm sunması için farın kalıcılığı çok önemlidir. Bu nedenle pigmentasyonu fazla olan far çeşitlerini tercih edip göz makyajını harika bir şekilde yapmanız mümkündür.

Başka far seçenekleri ise hem kalıcılığı artırıp hem de renk çeşitliliğinin artmasına neden olarak dikkat çekici bir hal yaratmanıza neden olabilir. Aynı zamanda far paleti ile çok fazla renk skalası elde edip gizemli, buğulu, dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Çarpıcı ve dikkat çekici bir göz makyajı yapmak isteyenlerin tercihi genellikle far paletidir. Çünkü far paleti ile uyumlu ve kontrast renklerden bir araya gelen farları kolay bir şekilde gölgelendirme yapabilirsiniz.

Göz Farı Sürmek İçin Püf Noktalara Dikkat Edilmelidir

  • Göz farını sürmeden önce, öncelikli olarak bir kat astar oluşturulursa göz makyajını daha kalıcı bir hale getirir. Bunun için de pudra ya da fondötenden yararlanmak mümkündür.
  • Farın güzel bir şekilde dağıtılması ve her iki göze de eşit şekilde yayılması gerekir. Yumuşak bir fırça yardımı ile farınızı çok rahat bir şekilde dağıtabilirsiniz.
  • Göz farı uygulaması sırasındaki bir diğer önemli husus ise, gölgelendirmeyi ve geçişleri doğru bir şekilde yapabilmektir. Gözleri ön planda tutabilmek için, kirpik diplerine en koyu olan farı, orta kısma ona uyumlu geçiş farını ve kaş bölgesine ise açık bir ton uygulayarak etkileyici bir görünüm elde etmiş olursunuz.
  • Doğru bir göz makyajı elde etmek için göz rengine uygun olan bir rengin tercih edilmesi çok daha doğdu olur. Çok kısıtlayıcı bir hal almamakla beraber, mavi gözler için mor renk ve tonları, yeşil gözler için kahve ve kırmızı bulunduran tonlar, kahverengi gözler için de genellikle tüm renkler uygun seçim olacaktır.

Göz Farı Uygulaması Sırasında Hangi Enstrümanlara İhtiyaç Duyulur

Farlar, genel olarak çok farklı formlarda karşımıza çıkabilir. Bu sebepten dolayı da her farın uygulanacağı sırada farklı enstrümanlara ihtiyaç duyulur. Formlardan dolayı kalem şekline benzeyen farların kullanılacağı sırada herhangi bir materyale gerek olmaz. Toz farlar için genellikle bir fırça oldukça uygundur. Krem far çeşitlerini de el veya fırça yardımı ile kolay bir şekilde gözlere sürmek oldukça mümkündür. Press far çeşitleri için de far süngeri ya da fırçalarından yararlanılabilir. İhtiyaç duyulan makyaj farı, makyaj paleti ve enstrümanlarını bu sitede kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu sayede harika ve kusursuz bir makyaj elde etmiş olursunuz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, musoncosmetics.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.