ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kaş Kalemi ve Farı

Kaş ve göz makyajının en önemli adımlarından bir tanesi de kaş farı uygulama şeklidir. Kaş farı sayesinde kaşların arasında oluşan seyrekliklerin daha doğal bir görünüme sahip olması için far oldukça etkili bir üründür. Kaş farı uygulaması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar göz önünde bulundurulup daha doğal bir görünüme kavuşulabilir.

Eğer ki siz de göz makyajınızı bir adım önde tutmak ve kaşlarınızın çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak istiyorsanız, göz makyajı rutininize kaş farı veya kaş pomadı ekleyebilirsiniz. Bu sayede bakışlarınız ve ifadeniz kolay bir şekilde güçlenir.

Kaş Makyajının En Etkili Ürünü Kaş Farı

Göz makyajı yaparken kaşların nasıl bir görünüme sahip olduğu ve kaş şekli, makyajın sonucu açısından çok büyük bir önem taşır. Makyajın çok iyi bir sonuç ile tamamlanabilmesi için göz bölgesindeki bütün unsurların dikkate alınması gerekir. Hem kaşlar hem de kirpikler göz makyajının birer parçası olduğu için ele alınmalı ve kesinlikle doğru uygulama sonucu ile bakışların ve ifadelerin daha etkileyici olmasını sağlayarak dokunuşlar ile ön plana çıkarılması sağlanmalıdır. Kaş makyajı için ön planda yer alan ürünler genellikle kaş farı, kaş maskarası, kaş pomadı ve kaş sabitleyicisidir.

Yapılacak olan makyajın tarzına uygunluk gösterecek makyaj malzemeleri kullanılarak kaşların daha belirgin, daha güzel ve daha dikkat çekici gözükmesi sağlanabilir. Kaş farı, kaş rengi ile aynı tonda seçildiği zaman kaşların arasındaki boşlukların doğal bir görünüm ile doldurulmasına olanak tanır. Kaş farı sürüldükten sonra bu makyajı uzun süreli tutup koruma sağlamak için kaş sabitleyici ürünler tercih edilip kullanılabilir.

Renklerine Göre Kaş Farı ve Kaş Kalemi Çeşitleri

Kaş farı ve kaş kalemi ile kaşların arasında bulunan boşlukların doldurulması için kaşın rengine göre bir renk seçimi yapmak oldukça önemlidir. Kaş rengi ve saç rengi aynı tona sahip olmadığı için ürün eğer ki denenerek alınacaksa kesinlikle saç üzerinde değil kaş üzerinde denenmesi gerekir. Kaş tellerine uygun olacak tarzda bir kaş farı seçmek en iyi sonuca ulaşmanız konusunda size yardımcı olabilir. Kaş kiti içerisinde daha çok ton bulunabilir. Farklı tonlar tercih edip kullanarak kaş bölgesinde daha gölgeli ve geçişli bir görünüme ulaşılabilir. Genel olarak kahverengi kaş farı ve kahverengi kaş kalemi en çok beğenilip tercih edilen kaş makyajı ürünleri içerisinde yer alır.

Daha Hacimli ve Dolgun Görünen Kaşlara Sahip Olun

Kaş farı sayesinde kaşların daha dolgun ve hacimli bir görünüme ulaşması için makyajın doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Öncelikli olarak sürülecek olan bölgenin temiz olduğundan emin olmak lazımdır. Makyajdan önce mutlaka cilt temizleme rutininin yapılması gerekir. Çünkü kaş bölgesinin temiz olması makyajın etkisini artırmaya yardım eder. Kaş farı uygulaması yapılmadan önce gerek görülmesi durumunda kaş boyama kalemi veya bir kaş fırçası yardımı sayesinde kaşın hatları belirginleştirilir.

Hatlar belirgin bir hale getirilirken doğal kaş çizgisinin dış kısmına çıkmamasına özen göstermek gerekir. Daha sonra kaş farı uygulamasıyla birlikte kaş arasında yer alan boşluklar doldurulur. Kaşların çok daha etkileyici ve dikkat çekici bir şekilde gözükmesi için kaş altı bölümüne hafif tonda bir aydınlatıcı sürülüp daha güzel bir forma kavuşulabilir. Günlük hayatta pek çok kişi kaş farı ve kaş kalemi ürünlerini beğenip kullanıyor. Kendi kaş tonunuza uygun bir renk seçimi yaparak gözlerinizi daha belirgin ve göz alıcı bir hale getirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, musoncosmetics.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.